Ranczopedia
55 Postów
Goskaczg

Filtruj posty Resetuj

Kategorie

Sortuj według

  • Wszystkie
  • Obserwowane
• 4 d.
0 0
• 2/9/2019
0 0
• 1/31/2019

Wizyta w Jeruzalu

Czy w Jeruzalu jest jakaś agroturystyka?

0 0
• 10/25/2018

buty w dworku

Ciekawi mi czy kazy tak jak Lucy i Kusy chodzą po domu w butach, np. odcinek 83 gdzie Lucy pezygotowuje obiad, Kusy nie ruszał się w domu bo wcześniej malował, a jak rozmawiają w salonie to w butach :O

0 0
• 6/18/2018

wójt i czerepach szkolenie

szukam odcinka w którym czerepach uczy wójta jak odpowiadac na trudne pytania...
pomożecie?:)
0 1
• 8/7/2017

Konsola

Wydaje mi się, że księża mają na plebanii konsolę, co o tym myślicie?

(możliwe że to odtwarzacz DVD lub inne urządzenie, ale mi przypomina Xbox'a)
0 2
• 6/6/2017

Czy bylaby mozliwosc aby wrzucic cos o strojach z serialu szczegolnie o strojach Moniki, Lucy, Jagny: ubrania, buty i bizuteria - z jakich kolekcji i gdzie mozna kupic????

Czy bylaby mozliwosc aby wrzucic cos o strojach z serialu szczegolnie o strojach Moniki, Lucy, Jagny: ubrania, buty i  bizuteria - z jakich kolekcji i gdzie mozna kupic????
0 0
• 9/25/2016

Ogłoszenie - SERIA X

Szanowni Ranczopedyści,
wiem, że odcinki serii X można oglądać przedpremierowo w Internecie - sama mam taką (bardzo wygodną) możliwość. Problem pojawia się, kiedy przychodzi do edycji artykułów - wielu z Was pewnie zastanawia się, jaką treść można na Ranczopedii umieścić, żeby nie robić spojlerów przed telewizyjną premierą odcinka. Jednocześnie jestem świadoma, że dużo osób przegląda Ranczopedię właśnie w poszukiwaniu informacji o nowych, niewyemitowanych jeszcze epizodach.
Sprawa jest skomplikowana, długo nad tym myślałam - i proponuję takie rozwiązanie: dla odcinków przed premiera telewizyjną:
- można umieszczać informacje prasowe lub "organizacyjne" - tytuły odcinków, daty premier i długość trwania;
- można umieszczać również OPISY odcinków, pod warunkiem, że będą to opisy OGÓLNE, sygnalizujące problemy poruszane w danym odcinku; w żadnym wypadku NIE MOŻNA umieszczać szczegółów zdradzających zakończenia wątków, niespodziewanych i nie wynikających z ogólnego opisu zwrotów akcji, cytatów, całej listy występujących postaci, ciekawostek. Informacje te należy dodać, ale po telewizyjnej premierze odcinka.
Oprócz tego - jakich informacji nie dodajemy przed telewizyjną premierą:
- opisu zdarzeń dla konkretnej postaci
- ciekawostek i błędów
- cytatów
W jednym zdaniu mogłabym streścić mój post w ten sposób: przedpremierowo można dodawać tylko te informacje, które w żaden szczegółowy sposób nie będą zdradzały treści odcinka.
Serdecznie pozdrawiam, Administrator Aniciawaszka
0 10
• 2/23/2016

Nazwisko

Ktoś, coś wie o nazwisku Roberta? Prawda, że ma on na nazwisko "Góralczyk"? Jak donosi wikipedia, help.
0 0
Użytkownik FANDOMU
• 2/18/2016

Nazwisko Babki

Skąd dowiadujemy się, że Babka ma na nazwisko Steć?
0 0
Użytkownik FANDOMU
• 9/21/2015

Kot

Kot w serialu ranczo pojawił się w odcinku Msza obywatelska (w pieszym odcinku serii V), w scenie, w której policjant odjeżdżał do Violetki (kot przebiegał za radiowozem)
0 2
• 9/17/2015

Pomoc na wikii

Hej!
Jestem jednym z helperów polskiej społeczności na Wikii. Aktualnie naszym zadaniem jest odwiedzanie aktywnych wikii i pomoc ich społecznościom.
Jeśli potrzebujecie w czymś pomocy, na przykład z szablonami, rozszerzeniami, czy może botem, możecie tutaj zgłaszać swoje problemy.
0 0
Użytkownik FANDOMU
• 7/6/2015

Ranczo

Kiedy zdjęcia do 10 sezonu się rozpoczynają?
0 0
Użytkownik FANDOMU
• 7/4/2015

X Sezon

Czy nie wiadomo już z scenariusza czy Kozioł będzie prezydentem?
0 1
Użytkownik FANDOMU
• 6/9/2015

Dlaczego Lucy nie będzie grała ?

Lucy   skoro  wyjeżdza  to nie będzie   grała a szkoda ....
0 1
Użytkownik FANDOMU
• 5/31/2015

muzyka z serialu

Mam pytanie, ma ktoś jakiś link do tej melodii, która jest np. w tym odcinku http://ranczo.tvp.pl/wideo/odcinki/sezon-9/ix-seria-odc-107-18935142/ w 25 minucie jak babka czaruje? Jeśli tak, to poproszę:)
0 1
Użytkownik FANDOMU
• 5/26/2015

Wyborcy

Czy nie było rozbieżności, gdy ówczesny radny Kozioł mówi, że żeby zostać senatorem potrzebuje 20 tys głosów, a tyle na niego w tej gminie zagłosuje, a którymś z ostatnich odcinków gdzie Lucy mówi o, tu nie pamiętam liczby, ale chyba o ok 2 tys wyborców?
0 4
• 5/1/2015

Sukienka Moniki (odc. Bardzo krótkie kariery)

Już od dawna nosze się z zadaniem tego pytania, ale dziś postanowiłam jednak wreszcie wcielić myśli w czyny ;)
Czy ktoś z Was może się orientuje, w którym sklepie można dostać sukienkę, którą miała Monika przy pożegnaniu z Jerrym w Wilkowyjach? Chodzi mi o odcinek "Bardzo krótkie kariery" - poniżej załączam screen, na którym jest ona widoczna.
Niewiarygodnie mi się ta sukienka podoba, więc będę naprawde wdzięczna, jeśli ktos mi wskaże, w jakim sklepie moge jej szukać :)
Pozdrawiam!
0 0
• 4/14/2015

potrzebuję waszej pomocy

chodzi o przyporządkowanie cytatów do odcinków:

"Otwartej butelce i skłonnej kobiecie on nie odmawia."

"Na co mnie być terrorystą, jak ja już wójtem jestem."
"W moim przypadku dusza nie istnieje. Ja mam światopogląd materialistyczny."
"Ty, Duda, gnida możesz być. Ja do ciebie o to pretensji nie mam, to jest normalna rzecz na urzędzie. Ale jak ty karierę chcesz zrobić, to ty musisz być mądra gnida.
0 4
• 3/19/2015

Szablon:Ankieta

Stworzyłam nowy szablon, który być może podniesie zainteresowanie Ranczopedią - mianowicie cykliczną ankietę. Czy ktoś jest w stanie umieścić to jakoś sensownie na Stronie Głównej?
0 1