FANDOM


Ścieżki rowerowe
Ścieżki rowerowe
Ścieżki rowerowe
Nr odcinka 4
Czas trwania 4 min
Data premiery 6 maja 2014
Poprzedni "Wymiana sąsiedzka"
Następny "Instalacje solarne"

Odcinek 4 Ścieżki rowerowe - czwarty odcinek miniserialu Ławeczka w Unii, wyemitowany 6 maja 2014r. w TVP1.

Opis

Fabian rozmawia w sklepie z Więcławską o konieczności przeprowadzenia w okolicy sklepu pewnych zmian. Ma to związek z ławeczkowiczami, a tu Krystyna ma obawy, że ciężko będzie mężczyzn przekonać, bowiem walory, wynikające z owych zmian, raczej do nich nie przemówią. Bez policji, jej zdaniem, się nie obejdzie, a należy się spodziewać, że nawet miejscowy aspirant Stasiek nie wystarczy, potrzebna będzie cała brygada. Tymczasem środki z Brukseli na sfinansowanie tych tajemniczych nowości są już w drodze.

Rozmowę tę podsłuchuje Pietrek, który wyciąga z niej taki wniosek, że Unia ma zamiar zakazać sprzedaży Mamrota i w to miejsce obowiązkowo wprowadzić własny trunek pod nazwą "Walor". Gdy Duda i Więcławska wychodzą przed sklep, Hadziuk, Solejuk i Pietrek z punktu oświadczają, że na te unijne rewolucje zgody nie wyrażą. Okazuje się jednak, że nie chodzi o żaden nowy trunek, a o ścieżkę rowerową, która ma przebiegać obok sklepu, wobec czego trzeba przestawić ławeczkę z prawej na lewą stronę budynku. Skoro tak, to ławeczkowicze ochoczo sami dokonują przeprowadzki, radując się, że nikt im siłą nie każe pić "Walora".

Cytaty

 • "Albo chodzi o walory, albo o te ich, za przeproszeniem, Mamroty" - Duda do Więcławskiej
 • Hadziuk: "Walor? Co to ma być w ogóle?"
  Pietrek: "Nie wim, tego nie podsłuchałem, ale jakby to co dobrego było, siłą nie musieliby wprowadzać"
  Hadziuk: "Czegoś takiego to ja na pewno do ust nie wezmę"
  Pietrek: "Ale będziesz musiał! Policje będą sprowadzać! Całą brygadę!"
  Solejuk: "Policja będzie przymuszać, żeby unijnego sikacza pić?"
  Pietrek: "Tak! Sama Więcławska mówiła!"
 • "Dla Unii i pani Więcławskiej wszystko!" - Pietrek, przenosząc ławeczkę

Wystąpili

Odcinki Ławeczka w Unii
(1) Ławeczka w Unii(2) Szkolenia językowe(3) Wymiana sąsiedzka(4) Ścieżki rowerowe(5) Instalacje solarne(6) Szkolenia zawodowe, sommelier(7) Sprzęt do wykaszania(8) Targi w Paryżu(9) Karetka(10) Dotacje dla radia i szkolenie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki