FANDOM


Arkadiusz Stolarkiewicz
Stolarkiewicz
Arkadiusz Stolarkiewicz vel Jan Kowalski
Znany/znana jako {{{Pseudonim}}}
Miejsce zamieszkania Warszawa,
ul. Puławska 108/30[1]
Stan cywilny brak informacji
(prawdopodobnie kawaler)
Wykształcenie brak dokładnych informacji, prawdopodobnie wyższe
Zawód lobbysta, przestępca
Rodzina Stanisława (de domo Ciechanek) - matka

Antoni - ojciec[2]

Pierwszy odcinek
Diler pierogów (odc. 22)
Ostatni odcinek
Siła władzy (odc. 24)
Zobacz album postaci

Arkadiusz Stolarkiewicz (pseudonimy: Jan Kowalski, Stolarz, Hebel[3], ur. 25 marca 1973[4]) (Przemysław Sadowski) - postać epizodyczna serialu Ranczo. Występuje w II serii, w odcinkach: 22, 23 i 24.

Jest tajemniczym mężczyzną, którego spotyka Kusy. Swój przyjazd tłumaczy kaprysem odpoczęcia od miasta. Mieszka u Lucy przez 3 tygodnie.

Seria 2

Arkadiusz przyjeżdża do Wilkowyj. Na drodze spotyka spacerującego Kusego. Przedstawia mu się jako Jan Kowalski. Swój przyjazd na wieś tłumaczy kaprysem odpoczęcia od miasta. Pyta o hotel, w którym mógłby się zatrzymać. Kusy nieopatrznie proponuje mu mieszkanie w dworku u Lucy. Stolarkiewcz zgadza się na to. Od razu po przyjeździe stara się przypodobać z Lucy, co nie podoba się Kusemu.

Przybysz i Lucy spędzają razem coraz więcej czasu. Kowalski wyraźnie zaczyna ją kokietować. Arkadiusz, na prośbę Lucy, prowadzi nieodpłatnie wykład z podstaw prawa administracyjnego na Uniwersytecie Ludowym. Kusy i policjant postanawiają nie spuszczać oka z Kowalskiego i bacznie mu się przyglądają.

Kusy nabiera podejrzeń co do zalecającego się wciąż do Amerykanki tajemniczego przybysza. Napięcie potęguje fakt, że Kusy znalazł dowód osobisty gościa, w którym widnieje nazwisko Arkadiusz Stolarkiewicz. Mężczyzna informuje o tym policjanta. Tymczasem Kowalski spędza miły wieczór z Lucy, który przerywa wtargnięcie podglądającego parę Kusego. Zakochany mężczyzna idzie jeszcze do księdza i pyta kapłana, czy Kowalski się spowiadał - nalega, żeby ksiądz powiedział mu, czy jest się czego obawiać. Pomimo zdenerwowania proboszcza, wywołanego pytaniem Kusego, ksiądz wyjawia, że mężczyzna nie był jeszcze u niego w konfesjonale. Kilka dni później policjant Stasiek dostaje faksem list gończy - w poszukiwanym mężczyźnie rozpoznaje Jana Kowalskiego. Wzywa antyterrorystów, a ci zabierają Stolarkiewicza z Wilkowyj.

Ciekawostki

  • W odcinku 24 Kusy podkrada dowód osobisty niejakiego Stolarkiewicza. W tym - fałszywym - dowodzie widnieją imiona rodziców Stanisław i Marianna. Z kolei na wydruku listu gończego, który z faksu odbiera policjant wyraźnie jest napisane imię ojca: Antoni i dalej "nazwisko panieńskie matki": Stanisława Ciechanek. Rok urodzenia Stolarkiewicza wpisany w dowodzie to 1971, zaś na wydruku listu gończego widnieje data - 25 marca 1973.
  • Według listu gończego ma 178 cm wzrostu.

Zobacz też

Przypisy

  1. odc. 24 Siła władzy, wg wydruku listu gończego
  2. odc. 24 Siła władzy, wg wydruku listu gończego
  3. Dwa ostatnie pseudonimy istnieją na wydruku listu gończego.
  4. Urodzony najpewniej w 1973 roku. Jednakże w fałszywym dowodzie osobistym widnieje rok 1971.
Postacie
Główne LucyKusyWójtKsiądz
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaWitebskiPolicjantWięcławskiWięcławskaWezółWioletkaLodziaKinga
Ławeczkowicze
i ich żony
Jan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJola
Drugoplanowe WezółowaBabkaDyrektorkaFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Duchowni ks. Robertks. Maciejbp Sądecki
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTomasik
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog