FANDOM


Country Club
CountryClub
Country Club
Miejscowość Warszawa
Adres ul.Powązkowska 59 bud.65, 01-797 Warszawa
Współrzędne geograficzne 52.255887, 20.943348
Postacie związane z obiektem Wioletka, poza nią przede wszystkim Ławeczkowicze
Zobacz album obiektu

Country Club - wyremontowany budynek gospody dzierżawiony od gminy i prowadzony przez Wioletkę. Wójt widząc zupełny brak kultury u klientów gospody postanawia założyć placówkę kulturalną dla miejscowych dżentelmenów, bez wstępu dla "hołoty". Wnętrze zostaje pomalowane na zielono i urządzone w stylu myśliwskim.

W otwarciu klubu uczestniczą: Wójt, Czerepach, Policjant Stasiek, Doktor Wezół, Tomasz Witebski i Andrzej Więcławski. W uroczystości przeszkadzają wzburzeni, byli klienci gospody, którzy domagają się sprawiedliwości społecznej. Solejuk nawet wybija kamieniem okno. Po lokalnej rewolucji Wójt nie ma wyjścia i pozwala wszystkim bez legitymacji członkowskiej również korzystać z Country Clubu.

To tu odbywa się chwilowe pojednanie Wójta z Proboszczem.

Niestety knajpa istnieje tylko przez jedenaście odcinków. W pierwszym odcinku trzeciej serii - nad ranem, na kilka godzin przed rozpoczęciem akcji odcinka - budynek ulega pożarowi. Zrozpaczeni bywalcy Ławeczki postanawiają odbudować swoimi siłami miejsce spokojnego spożywania alkoholu. Tym sposobem powstaje Restauracja "U Japycza" na cześć świętej pamięci Jana Japycza.

W rzeczywistości budynek znajduje się na warszawskim Bemowie (w okolicach Fortu Bema), a w nim mieści się restauracja "Pyza", a wcześniej "restauracja Olimpijska".