FANDOM


Hryćko
Hrycko
Hryćko
Znany/znana jako {{{Pseudonim}}}
Miejsce zamieszkania Wilkowyje - Gospodarstwo Hryćki
Stan cywilny brak informacji
Wykształcenie podstawowe lub zawodowe
Zawód rolnik
Rodzina brak informacji
Pierwszy odcinek
Jesienna burza (odc. 21)
Ostatni odcinek
Poród amatorski (odc. 78)

Hryćko (Waldemar Czyszak) - postać epizodyczna serialu Ranczo i filmu Ranczo Wilkowyje. Mieszkaniec wsi, właściciel małego gospodarstwa. Mężczyzna bardzo porywczy i chętny do bójek. Pojawia się w odcinkach: 21 - Jesienna burza, 49 - Debata, 63 - Przewroty kopernikańskie, 72 - Przeciek kontrolowany, 75 - Kontrrewolucja, 76 - Tchnienie Las Vegas, 78 - Poród amatorski.

Seria 1

Postać nie występuje.

Seria 2

Postać nie występuje, natomiast Waldemar Czyszak pojawia się w innej epizodycznej roli - robotnika Pakuły, remontującego bibliotekę pod Uniwersytet Ludowy.

Seria 3

Postać nie występuje.

Seria 4

Uczestniczy we wspólnym oglądaniu transmisji z debaty wyborczej w knajpie U Japycza. Wysuwa potem oskarżenia wobec Lucy, że ukradła pieniądze za komputery.

Seria 5

Zostaje przyłapany w swojej oborze przez gminną kontrolę na znęcaniu się nad koniem. Przeprowadzający kontrolę Halina, Lodzia i policjant są skrajnie oburzeni, a kobiety okładają go za pomocą policyjnej pałki. Później Hryćko spotyka ławkowiczów i dochodzi między nimi do sprzeczki, która omal nie kończy się bójką.

Seria 6

Razem z innymi wilkowyjskimi chłopami bierze udział w strajku okupacyjnym pod urzędem gminy. Gdy do protestujących w celach pokojowych przychodzi wikary Maciej, Hryćko jako pierwszy rzuca się na niego z zamiarem pobicia (chłopi zostają powstrzymani przez interweniującą Francescę).

Seria 7-9

Postać nie występuje.

Ranczo Wilkowyje

Hryćko jest jednym z właścicieli furmanek skradzionych przez uczestników pościgu - Kusego, Louisa, Solejuka i Hadziuka. Razem z resztą chłopów chce zlinczować sprawców, ale ucieka po interwencji policjanta, który chce mu wypisać mandat za zabrudzone światło odblaskowe przy furmance.

Cytaty

  • "Tfu! Amerykańskie sługusy!!!" - do ławkowiczów
  • "No to sami sobie sprawiedliwość weźniem!" - do policjanta (Ranczo Wilkowyje)
  • "U was też gestapowska kontrol była?" - do ławeczki
  • "A ty smarkaczu myślisz, że jak włożyłeś tę sukienkę kościelną, to już możesz mówić, co ci się podoba?!" - do księdza Macieja
  • " Ty! Mam Cię palnąć w ten kolorowy łeb. Co?... - do Pietrka

Cytaty o Hryćce

  • "Ciekawość, co by w tyj Unii powiedzieli, jakby do nich doszło, że taki Hryćko to też ich obywatel..." - Hadziuk
  • "Z ławeczką zadzierasz, ciulu niemyty..." - Solejuk

Zobacz też

Postacie
Główne LucyKusyWójtKsiądz
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaWitebskiPolicjantWięcławskiWięcławskaWezółWioletkaLodziaKinga
Ławeczkowicze
i ich żony
Jan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJola
Drugoplanowe WezółowaBabkaDyrektorkaFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Duchowni ks. Robertks. Maciejbp Sądecki
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTomasik
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Postacie - Ranczo Wilkowyje
Główne LucyKusyLouisWójtKsiądzCzerepach
Drugoplanowe DudaHalinaKlaudiaPietrekSolejukSolejukowaStachMichałowaHadziukHadziukowaPolicjantWioletkaWięcławskiWięcławskaWezółWezółowaEmanuel
Epizodyczne WitebskiLodziaDyrektorkaBabkaJasioMuniekHryćkoWięcekBąk