FANDOM


Kao Tao
Kao
Kao Tao
Znany/znana jako {{{Pseudonim}}}
Miejsce zamieszkania (chwilowo) Wilkowyje - dom Więcławskich

wcześniej Chiny, Kraków[1]
obecnie najprawdopodobniej za granicą Polski[2]

Stan cywilny 3 - kawaler,

od 4 żonaty (z Weroniką)

Wykształcenie wyższe (doktorat z ekonomii)
Zawód doktor ekonomii, główny analityk w Asian Bank
Rodzina Weronika Więcławska - żona, Zosia - córka, Krystyna Więcławska - teściowa, Andrzej Więcławski - teść
Pierwszy odcinek
Sprawca (odc. 33)
Ostatni odcinek
Śluby i rozstania (odc. 42)
Zobacz album postaci

Kao Tao (Kim Nam Kyun) - postać epizodyczna serialu Ranczo, występująca w 3. i 4. serii. Chińczyk, który okazuje się być ojcem dziecka Weroniki Więcławskiej. Pojawia się w odcinkach: 33 - Sprawca, 34 - Odsiecz, 35 - Upadek obyczajów, 36 - Miedź brzęcząca, 42 - Śluby i rozstania.

Kao pracuje jako główny analityk w polskim oddziale Asian Bank, jest dobrze wykształcony, uprzejmy, kulturalny i, co ciekawe, umie on bardzo dobrze gotować. Chińczyk jest bardzo rodzinny, toteż sam zabiega o ślub z ukochaną Werą. Przyjaźni się z Pietrkiem oraz Jolą, którzy zgodnie nazywają go "Kakao".

Przed akcją serialu

Kao Tao urodził się w Chinach, nie zostało jednak wyjaśnione, jak i kiedy trafił do Polski - można przypuszczać, że jako ekonomista został tutaj wysłany w celach zawodowych, jednak są to tylko domysły. Języka polskiego nauczył się w pracy w Polsce. Tao jeździ samochodem na krakowskich numerach rejestracyjnych, co wyraźnie sugeruje, że mieszka on (lub co najmniej pracuje) w Krakowie.

Seria 3

Kao pojawia się niespodziewanie jako gość u Więcławskich. Weronika wita go bardzo wylewnie, a później okazuje się, że Chińczyk jest ojcem jej nienarodzonego dziecka. Krystynie i Andrzejowi trudno przyzwyczaić się do myśli, że wybranek ich córki jest Azjatą (i w dodatku buddystą), jednak zaprzyjaźniają się z kulturalnym mężczyzną. Pomimo, że nawiązuje się między nimi nić porozumienia, Więcławscy postanawiają nie pokazywać go na razie społeczności Wilkowyj, toteż Więcławski wychodzi z nim na spacery tylko w późnych godzinach wieczornych. W czasie jednej z przechadzek Tao zaprzyjaźnia się z Pietrkiem i pomaga bywalcom ławeczki kupić w sklepie Mamrota. Okazuje się, że Kao jest bardzo rodzinny i chce wziąć ślub z Weroniką. W ostatnim odcinku rodzi mu się córeczka.

Seria 4

W tej serii rola Kao Tao ogranicza się jedynie do wzięcia ślubu z Weroniką Więcławską.

Cytaty

  • "W Chinach mamy wszystko. To wielki kraj jest."
  • "Pięć Marmota" - w sklepie
  • "W Chinach, jak pan coś umie, to musi robić to pan dobrze, bo dookoła są miliony innych, którzy to chcą robić lepiej od pana"

Ciekawostki

  • Kao posiada samochód BMW X5 (z krakowską rejestracją)
  • Odtwórca roli Kao jest Koreańczykiem

Zobacz też

Postacie

Inne

Przypisy

  1. Kao jeździ samochodem na krakowskich numerach rejestracyjnych KRA..., co może świadczyć o tym, że Kao mieszka/pracuje w Krakowie
  2. świadczy o tym wypowiedź Więcławskiej z serii 6
Postacie
Główne LucyKusyWójtKsiądz
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaWitebskiPolicjantWięcławskiWięcławskaWezółWioletkaLodziaKinga
Ławeczkowicze
i ich żony
Jan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJola
Drugoplanowe WezółowaBabkaDyrektorkaFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Duchowni ks. Robertks. Maciejbp Sądecki
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTomasik
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog