FANDOM


Kowalski
Kowalskipolityk
Kowalski
Znany/znana jako {{{Pseudonim}}}
Miejsce zamieszkania Warszawa
Stan cywilny brak informacji
Wykształcenie brak informacji
Zawód polityk
Rodzina brak informacji
Pierwszy odcinek
Trudne powroty (odc. 90)
Ostatni odcinek
Trudne powroty (odc. 90)

Kowalski (Jerzy Schejbal) - epizodyczna postać serialu Ranczo. Występuje tylko w odcinku 90 "Trudne powroty". Poseł (lub senator) z aktualnie rządzącej partii, bardzo wpływowa postać polskiej sceny politycznej.

Seria 7

Prokurator Jędruś informuje wszystkich zgromadzonych na plebanii, że to Kowalski stoi za atakiem prokuratury wobec Lucy, a że tak naprawdę chodzi mu o Pawła Kozioła, którego chce zniszczyć. W jego biurze odwiedza go Paweł Kozioł i Czerepach. Początkowo Kowalski nie chce się z nimi spotkać, lecz po sprytnym ruchu Czerepacha zgadza się spotkać z senatorem. Początkowo Kowalski wypiera się wszystkiego, lecz z upływem czasu jest w stanie zgodzić się z Senatorem i Czerepachem. Postanawia nie rywalizować z senatorem, tylko współpracować.

Cytaty

  • "Jak to Panowie, umarza, przecież prokuratura jest niezależna", a widząc miny Kozioła i Czerepacha - "No dobrze, umarza"

Zobacz też

Postacie
Główne LucyKusyWójtKsiądz
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaWitebskiPolicjantWięcławskiWięcławskaWezółWioletkaLodziaKinga
Ławeczkowicze
i ich żony
Jan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJola
Drugoplanowe WezółowaBabkaDyrektorkaFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Duchowni ks. Robertks. Maciejbp Sądecki
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTomasik
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog