FANDOM


Nocą wśród szeptu gwiazd - druga powieść napisana przez Witebskiego. Polonista niechętnie podjął się tego zadania, do którego przymusił go Kusy. Po tym, jak pozwolił Francesce opuścić Polskę uświadomił sobie, że ona jest kobietą jego życia, przestał interesować się czymkolwiek, poza sprowadzeniem jej z powrotem do Polski. Gdy uzyskał swój cel, skupił się na przygotowaniach do przyjęcia narzeczonej. Tymczasem Kusy, pod naciskiem wydawców, żąda od niego napisania kolejnej powieści. Gdy Witebski wymyśla coraz to nowe wymówki i nawet alkohol nie pomaga znaleźć natchnienia, Kusy zmusza Tomasza do pracy namawiając Solejukową, u której Tomasz bierze lekcje włoskiego, aby za te nauki pobierała wysoką opłatę. W wyniku tego finansowego szantażu w krótkim czasie powstaje powieść. 
Nocą wśród szeptu gwiazd

Druga powieść Witebskiego

Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki