FANDOM


Patrycja Zwinek
PatrycjaZwinek
Patrycja
Znany/znana jako {{{Pseudonim}}}
Miejsce zamieszkania Wilkowyje
Stan cywilny panna
Wykształcenie prawdopodobnie podstawowe
Zawód prawdopodobnie uczennica
Rodzina Zwinek i Zwinkowa - rodzice, Zwinek (odc. 86) - prawdopodobnie dalszy krewny
Pierwszy odcinek Geny nie kłamią (odc. 121)
Ostatni odcinek Geny nie kłamią (odc. 121)
Zobacz album postaci
Patrycja Zwinek (Marta Wiśniewska) – postać epizodyczna serialu Ranczo. Występuje tylko w odcinku 121. Geny nie kłamią. Mieszka w Wilkowyjach za rzeką, wraz z rodzicami.

Przed akcją serialu

Patrycja przystępowała do Pierwszej Komunii Św. w kościele w Wilkowyjach. Biskup Piotr Kozioł w odcinku 121. w rozmowie z proboszczem stwierdza, że "pamięta jakby to było wczoraj".

Seria 1-9

Postać nie występuje.

Seria 10

Patrycja jest w 5. miesiącu ciąży. Ojciec jej dziecka "zniknął w sinej mgle", a "cała wieś ją palcami wytyka, rodzice się wstydzą"[1]. Gdy na ulicy spotyka swoich kapłanów – ks. proboszcza Roberta i biskupa Kozioła, ucieka przed nimi ze wstydu. Księża decydują się odwiedzić rodzinę Zwinków.

ProboszBiskupPatrycjaZwinek

Kapłani w domu Zwinków

Biskup przeprowadza rozmowę z rodzicami Patrycji; radzi im, aby wspierali córkę i pokochali jej dziecko. Zapewnia, że osobiście udzieli dziecku uroczystego chrztu. Zaprasza ich na najbliższą sumę. Podczas Mszy Świętej przemawia do parafian – pyta, kto wspierał Patrycję w tak trudnych chwilach. Wilkowyjanie wychodzą z kościoła odmienieni, spotykają się i rozmawiają z rodziną Zwinków.

Przypisy

  1. Cytaty księdza Roberta
Postacie
Główne LucyKusyWójtKsiądz
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaWitebskiPolicjantWięcławskiWięcławskaWezółWioletkaLodziaKinga
Ławeczkowicze
i ich żony
Jan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJola
Drugoplanowe WezółowaBabkaDyrektorkaFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Duchowni ks. Robertks. Maciejbp Sądecki
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTomasik
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog