FANDOM


Tur
Tur1

Piwo Tur w knajpie u Japycza

Piwo Tur - piwo sprzedawane w sklepie i w knajpie u Japycza w Wilkowyjach. Występuje w butelce i puszce. Od zawsze drugi po Mamrocie ulubiony napój alkoholowy ławeczkowiczów, od V serii stał się częściej przez nich spożywany niż Mamrot, od VII serii pity na przemian z nowym tanim winem, Koziołem Mocnym.

Piwo tur ppu

Butelka piwa Tur z wizerunkiem senatora Kozioła

Pewnego dnia Czerepach wpada na genialny pomysł, by umieścić reklamę Polskiej Partii Uczciwości na opakowaniach piwa Tur. Miałoby to na celu dotarcie do liczniejszego potencjalnego elektoratu PPU. W tym celu Senator i dyrektor biura spraszają właściciela browaru, niejakiego Bacułę na rozmowy w tej sprawie. Dochodzi do ugody między stronami i już następnego dnia do sklepów trafia pierwsza seria towaru z wizytówką partii na etykiecie. Skutek jest natychmiastowy - poparcie dla PPU wzrasta o kilka punktów procentowych.

Ciekawostki

  • Według bywalców ławeczki nazwa piwa jest skrótem od "Tur the Podlasie".
  • Być może nazwa Tur jest nawiązaniem do marki piwa istniejącej w rzeczywistości - Żubr.

Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki