FANDOM


Rada parafialna - rada przy wilkowyjskiej plebanii zajmująca się sprawami miejscowej parafii. W skład rady parafialnej wchodzą: Proboszcz, Andrzej Więcławski, Leokadia Czerepach, Wiesława Oleś, Arkadiusz Czerepach, który jest przewodniczącym rady.

W piątej serii, kiedy przez dobroczynność księdza Roberta, który rozdaje wszystkie fundusze parafii dla biednych i ubogich, parafia popada w kryzys finansowy. Dowiedziawszy się o tym Proboszcz zaprasza na plebanię Lucy i Lodzię. Proboszcz chce się dowiedzieć, czy nie przysługuje im jakaś pomoc finansowa ze strony gminy. Lodzia wpada na pomysł, aby parafii pomógł Czerepach, który znany jest ze swoich wielopłaszczyznowych możliwości. Arkadiusz odwiedza plebanię, gdzie deklaruje Proboszczowi swoją pomoc, lecz do podniesienia sumy finansów parafii żąda od Proboszcza pełnomocnictwa. Kiedy Arkadiusz wpada na pomysł zmniejszenia wilkowyjskiego cmentarza, na którym według niego parafia zarobi krocie, proponuje Proboszczowi, aby to właśnie on został przewodniczącym rady parafialnej. Arkadiusz przekonuję Lodzię, aby zrezygnowała z funkcji przewodniczącej rady parafialnej. Kiedy w odcinku 60 Włoski rozłącznik na plebanii zbierają się wszyscy członkowie rady w składzie: Proboszcz, Lodzia, Więcławski i Dyrektorka szkoły, odbywają się wybory na nowego przewodniczącego. Proboszcz proponuje kandydaturę Czerepacha, która zostaje przyjęta przez część członków rady.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki