FANDOM


Romanse i zdrady

W początkowych odcinkach serialu intymną znajomość utrzymują Kusy z Wioletką. Jak dowiadujemy się z różnych wypowiedzi, Wioletka ogólnie jest uległa i Kusy był jednym z wielu jej kochanków. Jednak gdy dziewczyną zainteresował się Policjant, Wioletka porzuca dotychczasowy lekki styl życia i pozostaje wierna i oddana wyłącznie narzeczonemu, a później mężowi. Zanim jednak Policjant został narzeczonym Wioletki, nieomal nie doszło do jego romansu z Krystyną Więcławską. Miało to miejsce, gdy Więcławscy postanowili rozwieść się dla ochrony spraw majątkowych, zaś Policjant uwodząc Więcławską chciał w ten pokrętny sposób otrzeźwić jej męża. Nie doszedł do skutku także flirt Wójta z Wioletką, gdy intymne spotkanie przerwała Halina, wpadając nieoczekiwanie do gabinetu męża w Urzędzie. Temu zdarzeniu paradoksalnie zawdzięcza swój początek zakończona ślubem miłość między Staśkiem, a Wioletką.

37-7

Aż cztery kobiety oddają się poloniście Witebskiemu, z czego trzy to mężatki. Udział w audycji „Zrozumieć kobietę” wyzwala w tych, na co dzień spokojnych i rozważnych paniach, niezwykłą namiętność, której efektem są chwile uniesienia z prowadzącym program. I tak jako pierwsza ulega porywowi uczuć Hadziukowa, która po audycji daje sporo gotówki mężowi, aby mieć pewność, że ten wystarczająco długo pobędzie na ławeczce, a sama zaprasza na kolację Witebskiego. Gdy kolacja ma swój finał w łóżku, do domu przedwcześnie wraca Hadziuk. Polonista musi salwować się ucieczką przez okno, na szczęście nie rozpoznany przez męża.
W dalszej kolejności zauroczeniu ulegają Lodzia, Dyrektorka szkoły i Wezółowa. Następną ofiarą namiętności niemal stałaby się Wójtowa, gdyby nie to, że Proboszcz po wyspowiadaniu poprzednich grzesznic, wpadł do studia przerywając nagranie i kończąc ten obiecujący cykl audycji.

Podczas pobytu w Brukseli w romans z niejaką Carol wdał się Czerepach, ale niestety nie pod własnym nazwiskiem, a jako Paweł Kozioł. Ponieważ na zakończenie związku ukradł kobiecie 30 tysięcy euro, Carol w celu odzyskania pieniędzy przyjeżdża do domu Wójta, gdzie jednak okazany jej Kozioł, jest „niedobrym Koziołem”. Ostatecznie sprawa się wyjaśnia, a Czerepach, któremu udaje się uciec zarówno przed kochanką, jak wymiarem sprawiedliwości, znika z Wilkowyj.

41-10
Zdrady małżeńskiej dopuszcza się Wójt z Doktorową, gdy pewnego razu szukał u doktorostwa zagubionej recepty. Jego żona – Halina, czując się przez męża zaniedbywana, zwierza się ze swych kłopotów Wezółowi, który z kolei czuje się zapomniany przez żonę. Jak wiadomo, wspólne problemy bardzo zbliżają, a tę parę zbliżyły nawet za bardzo. Doktora z Wójtową na gorącym uczynku przyłapuje Więcławska, która wcześniej opuściła potrójne wesele, gdzie jedną z młodych panien była jej córka, Weronika. Z kolei, gdy Wójt z Wezółową w tym samym czasie baraszkują w samochodzie, w pojazd wjeżdża nietrzeźwy Hadziuk. Wójt, aby odwrócić uwagę Hadziuka od niekompletnie ubranej Doktorowej udaje, że darowuje mu jazdę po pijanemu i obiecuje, że nie będzie dochodził zadośćuczynienia za uszkodzony zderzak. W sytuacji gdy zdrada małżonków zyskała niepożądanych świadków, obie pary decydują się zakończyć romans.

Na jaw wychodzi grzech cudzołóstwa z przeszłości. Otóż Solejuk dowiaduje się, że według amerykańskich badań statystycznie co piąte dziecko pochodzi ze zdrady małżeńskiej. Ponieważ sam ma siedmioro dzieci, nieco opacznie rozumie ową statystykę. Udaje się więc do żony, której oświadcza, iż amerykańscy uczeni posiadają dowody na jej zdradę. Nieoczekiwanie okazuje się, że zamorscy naukowcy mieli poniekąd rację w tej statystyce, bo istotnie Solejuk nie jest ojcem jednego z dzieci. Solejukowa, która dopuściła się zdrady w czasie, gdy Solejuk siedział kolejny raz w więzieniu, za żadne skarby nie chce wyznać ani tego, o które dziecko chodzi, ani też wskazać sprawcy. Solejuk zrozpaczony udaje się na ławeczkę, gdzie zwierza się kolegom. Ci zaś, po reakcji Hadziuka na te wynurzenia, domyślają się, kim jest ów tajemniczy adorator Solejukowej sprzed lat. Na szczęście sam Solejuk tego nie zauważa.

Podstępnym romansem rozpoczęła się późniejsza miłość Lodzi i Czerepacha. Rozwój tego związku może być ilustracją powiedzenia „złe dobrego początki”.

Gdy w Wilkowyjach zjawiają się włoscy praktykanciAntonio i Francesca, ich południowemu czarowi ulegają pielęgniarka Jagna i polonista Witebski. Znajomość między Antonio i Jagną kończy się z chwilą wyjazdu Włocha do kraju, natomiast Witebski po wyjeździe Franceski popada w depresję, bowiem uświadamia sobie, że oto wypuścił z rąk kobietę, która prawdopodobnie jest mu pisana. Ostatecznie ściąga Franceskę do Polski i oświadcza się jej.

64-6

Przedwczesnemu zauroczeniu sobą nawzajem ulegają Szymek Solejuk i Julia Wargacz. Ich bliższa znajomość trwa co prawda zaledwie jeden dzień, ale płomienne uczucie, jakie ich ogarnia, godne jest szekspirowskiego dramatu. Młodzi spędzają wspólną noc w stodole, gdzie zostają przyłapani przez ojca dziewczyny, co zmusza ich do ucieczki i ukrywania się. Ostatecznie, dzięki interwencji Proboszcza mogą wrócić do domu. Jakie będą koleje tej miłości, tego jeszcze nie wiadomo.

Zarówno Senator, jak Czerepach mieli pewne erotyczne przygody w Warszawie, prawdopodobnie z panienkami lżejszych obyczajów. Samych przygód w serialu nie oglądamy, ale dowiadujemy się o nich z rozmowy, jaką panowie prowadzą w samochodzie po tym, gdy Proboszcz udzielił im „małżeńskiego upomnienia”.

Bardzo krótkiemu flirtowi ulegli, pod wpływem chwili wywołanej rewolucją oświatową, Fabian (wówczas związany z Klaudią) i Kinga, których na moment połączył pocałunek. Flirt nie miał najmniejszych szans rozwinąć się w coś więcej, bowiem reakcja Klaudii była tego rodzaju, że tylko samobójca mógłby zaryzykować niewierność.

Podczas całej siódmej serii, agentka sztuki z Warszawy, niejaka Monika, bezskutecznie usiłuje uwieść Kusego. Jej próby rozbicia małżeństwa Lucy i Kusego doprowadziły jedynie do tego, że jej podopieczny artysta spalił wszystkie swoje obrazy na stosie miłości.

90-1

Początek gorącego romansu między magistrem Polakowskim i Haliną ma miejsce, gdy urażona przez męża senatorowa udaje się do apteki po środki uspokajające. Jak się okazuje, apteka jest zamknięta z powodu przyjęcia towaru, ale Halina głośnym waleniem w drzwi zmusza magistra, by ją wpuścił do środka. Początkowo oporny Ryszard szybko jednak ulega niewątpliwym wdziękom kobiety. Ich miłość rozkwita, gdy po aresztowaniu Lucy Kozioł, sprytnie podprowadzony przez żonę, sam jej proponuje, aby ukryła się u Magistra. Halina (niechętnie) wraca do domu dopiero, gdy Lucy zostaje uwolniona z aresztu. Po tym zdarzeniu kochankowie rozstają się w obawie przed konsekwencjami, jakie nieuchronnie poniosłaby senatorowa, gdyby jej romans został odkryty, jednak uczucie wybucha ze zdwojoną siłą, gdy w Serii VIII Halina musi prosić Polakowskiego o to, aby zgodził się kandydować w wyborach do sejmu.

98-1

Tuż przed tym, jak Halina wznowiła swój romans z Polakowskim, Senator uwodzi piękną agentkę Kusego - Monikę. Wiedząc, że jedzie ona do Stolicy z Kusym po wizę, czeka na nią pod ambasadą USA. Gdy Monika opuszcza budynek wita ją, niby przypadkowo - wszak budynek parlamentu sąsiaduje z ambasadą. Monika orientuje się, że Kozioł czeka na nią od jakiegoś czasu, a że nie lubi bawić się w takich sprawach w kotka i myszkę, od razu przechodzi do rzeczy i w efekcie para, w towarzystwie zawczasu kupionego szampana, spędza popołudnie w służbowym mieszkaniu senatora w Warszawie. Obu romansom kładzie kres Michałowa, która dowiaduje się o nich od Czerepacha. Gospodyni księży grozi Koziołowi i jego żonie, że jeżeli nie zerwą grzesznych związków, rozpęta skandal nie tylko na całą wieś, ale wręcz - na Polskę. O ile groźba ta skutkuje rozpadem romansu Kozioła z Moniką, o tyle Halina nadal, prócz krótkiej przerwy, romansuje z Polakowskim.

Spontanicznemu i krótkotrwałemu uniesieniu ulegają niespodziewanie Lodzia i Paweł Kozioł, kiedy to pozornie prosta rozmowa w biurze, suto zakrapiana brandy, przeradza się w upojną, aczkolwiek jednorazową zdradę. Romans ten, szczęśliwie dla pary, zostaje ukryty przed osobami postronnymi.