FANDOM


Weronika 'Weronka'
Weronka
Weronka na plebanii
Znany/znana jako {{{Pseudonim}}}
Miejsce zamieszkania brak informacji
Stan cywilny wdowa
Wykształcenie brak informacji, prawdopodobnie średnie
Zawód odc. 110-111 - pomocnica Michałowej na plebanii,
odc. 111-112 - pomoc apteczna,
od odc. 112 - ekspedientka w sklepie Więcławskiej
Rodzina Michałowa - ciotka (siostra cioteczna matki), dwoje dzieci N.N
Pierwszy odcinek
Boska cząstka (odc. 110)
Ostatni odcinek
Klauzula sumienia (odc. 128)
Zobacz album postaci

Weronka (Justyna Gugała) - postać drugoplanowa serialu Ranczo, nowa pomocnica gospodyni na plebanii, siostrzenica Michałowej.

Przed akcją serialu

Weronka jest córką siostry ciotecznej Michałowej. Jej matka była - według zapewnień gospodyni - kobietą pobożną i wyśmienitą kucharką. Sama Weronka była zamężna i doczekała się dwójki dzieci, jednak w bardzo młodym wieku owdowiała. Bezpośrednio przed pojawieniem się w serialu Weronka straciła pracę i znalazła się na bezrobociu.

Seria 1-8

Postać nie występuje.

Seria 9

Weronkę poznajemy kiedy przychodzi na plebanię prosić o pomoc swoją ciotkę Michałową. Ciotka bierze sprawy w swoje ręce i załatwia Weronce posadę gospodyni na plebani. Michałowa widząc, że pobyt Weronki na plebanii nie wpływa dobrze na ks.Macieja i ks. Roberta załatwia Weronce pracę w aptece prowadzonej przez Magistra. Ostatecznie Weronka krótko pracuje w aptece, ponieważ w ramach holdingu, zostaje przeniesiona przez Więcławską do sklepu, gdzie znajduje zatrudnienie na dłużej.

Seria 10

Weronka pracuje w sklepie, jednakże musi go zamykać w ciągu dnia, aby kupić towar. W odcinku 125, gdy słyszy o tym Jola, proponuje Weronce, aby poszły do Więcławskiej i zaproponowały jej założenie obok sklepu hurtowni zaopatrującej sklepy w najbliższej okolicy. Więcławska się zgadza i wspólnie zawiązują sztamę.

Ciekawostki

Zobacz też

Postacie
Główne LucyKusyWójtKsiądz
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaWitebskiPolicjantWięcławskiWięcławskaWezółWioletkaLodziaKinga
Ławeczkowicze
i ich żony
Jan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJola
Drugoplanowe WezółowaBabkaDyrektorkaFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Duchowni ks. Robertks. Maciejbp Sądecki
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTomasik
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog