FANDOM


Winiecki
Winiecki
Winiecki
Znany/znana jako {{{Pseudonim}}}
Miejsce zamieszkania Wilkowyje - Gospodarstwo Winieckiego
Stan cywilny żonaty
Wykształcenie podstawowe lub zawodowe
Zawód rolnik
Rodzina żona
Pierwszy odcinek
Powrót demona (odc. 28)
Ostatni odcinek
Koniec świata w Wilkowyjach (odc. 88)

Winiecki (Robert Ostolski) - epizodyczna postać serialu Ranczo, mieszkaniec gminy. Pojawia się w odcinkach: 28 - Powrót demona, 30 - Fakt prasowy, 46 - Dzieci śmieci, 49 - Debata, 86 - Droga na szczyt, 88 - Koniec świata w Wilkowyjach.

Seria 1-2

Postać nie występuje.

Seria 3

Chce oddać konia do rzeźni, ale Lucy wspólnie z Babką Zielarką udaremnia jego zamiary - Amerykanka kupuje od niego starą szkapę.

Seria 4

Babka Zielarka, dzięki swoim nadprzyrodzonym zdolnościom, rozpoznaje go jako jednego ze sprawców wywozu śmieci do lasu. Niestety, nie jest to dla policji i sądu wystarczający dowód, żeby ukarać Winieckiego. Wobec tego Lucy wpada na pomysł - nocą wraz z wilkowyjskimi dziećmi zbiera jego śmieci i potajemnie podrzuca na jego podwórko. Mężczyzna jest zdumiony i domaga się od policjanta ukarania sprawców, jednak Stasiek uświadamia go, że on sam jest sobie winien, bo ludzie widzieli jak wywiózł śmieci do lasu i powinien się cieszyć, że sprawa nie skończyła się mandatem.

Po transmisji z debaty wyborczej jako pierwszy występuje z atakiem na Lucy, twierdząc, że wzięła pieniądze za komputery.

Seria 5-6

Postać nie występuje.

Seria 7

Jest jednym z klientów knajpy U Japycza obsługiwanej chwilowo przez Więcławską, Hadziukową i Solejukową. Bardzo nie podoba mu się styl obsługiwania klientów przez te panie i wychodząc, skarży się powracającej do baru Wioletce na jakość obsługi.

Seria 8-9

Postać nie występuje.

Cytaty

  • "Tu gestapo jakieś podaje! W więzieniu lepiej ludzi traktują! Faszystki cholerne!!!" - o Więcławskiej, Solejukowej i Hadziukowej obsługujących bar 

Ciekawostki

Zobacz też

Postacie
Główne LucyKusyWójtKsiądz
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaWitebskiPolicjantWięcławskiWięcławskaWezółWioletkaLodziaKinga
Ławeczkowicze
i ich żony
Jan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJola
Drugoplanowe WezółowaBabkaDyrektorkaFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Duchowni ks. Robertks. Maciejbp Sądecki
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTomasik
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog