FANDOM


Na tę stronę wskazuje przekierowanie z „Mamrot”. Zobacz też: inne znaczenia
Mamrot1

Butelki Mamrota

Mamrot (pełna nazwa: Mamrot Podlaski Wino Ekologiczne z Polskich Owoców) - wino owocowe, obok piwa Tur ulubiony trunek Ławeczki. Zawartość alkoholu wynosi 25%[potrzebne źródło]. Nalewany do butelek o pojemności 0,75 l. W smaku bardzo słodki (pachnący ładnie owocami, porównywany do dezodorantu - opinia Solejuka). W Wilkowyjach kosztował on najpierw 4 zł[1], później zdrożał o 20 groszy[2], a na koniec "szedł" po 4,70 zł (w hurcie - 3,70 zł)[3].

W VII i VIII serii ławeczkowicze zastąpili Mamrota innym wyrobem winopodobnym - Koziołem Mocnym, produktem reklamowym Polskiej Partii Uczciwości.

Cytaty o Mamrocie

 • "Swojski diabeł." - Kusy do Księdza Proboszcza
 • "Taki szajs miejscowy, ekscelencjo." - Patryk Pietrek do Biskupa Sądeckiego
 • "Niezły koktajl." - Ryszard Polakowski
 • "Nasz Mamrot to można powiedzieć takie pięć w jednym. Na wszystko działa. Raz popróbujesz to na narkotyki patrzeć nie możesz." - Tadeusz Hadziuk
 • "Bierzemy truskawki, ile się da z jakiegoś pola. Jak mamy cierpliwość, to płuczemy. Wrzucamy do jakiegoś szklanego baniaka. Jak ktoś jest pedant, może przedtem oberwać szczypułki, czy jak tam to zielone się nazywa. Ale w sumie, po co. Potem podbieramy żonie cukier I posypujemy – ile się da, to wsypać. Korkujemy jakoś czy coś. Albo gazetą. Potem stawiamy na słońce i czekamy. Trzeba mieć cierpliwość, a nie żeby tego samego dnia. Po trzech dniach zlewamy, bez przesady z tą cierpliwoscią. Jak nie ma procentów, dolewamy czegokolwiek, co ma procenty. Mmmm. Pychota. Mozna spraszać kolegów." - przepis amatorski na Mamrota, wg Hadziuka (Smak Mamrota)
 • "Problem wyjściowy – nie jest jasne, co bierzemy na początek. Etykieta tego nie wyjaśnia. Na pewno nie truskawki, bo za drogo. Kompot trochę za cienko. Może dżem? No to próbujmy tak: słoik dżemu truskawkowego do baniaka, potem sto litrów wody. Potem już ściśle według etykiety – dodajemy acesulfan (tfu, nikt nie wie, co to jest, wiec sypiemy tylko ze dwie garści), potem E330 (tak samo, śmiało), potem E150d i E122, cokolwiek by to było. Na koniec E202, czyli substancję konserwującą, choć Pan Bóg wie jak – oraz dwutlenek siarki, pewnie żeby było mocne jak diabli. Co z tym dalej robić, etykieta nie wyjaśnia, ale coś mi się zdaję, że lepiej na słońce nie wystawiać, bo jak pieprznie, po chałupie śladu nie zostanie. Więc może lepiej tak: zamieszać delikatnie, potem wlać w rury, na pewno przetka jak złoto. Potem wrócić do przepisu A." - przepis przemysłowy na Mamrota, opracowany przez Hadziuka na podstawie etykiety (Smak Mamrota)

Ciekawostki

Mamrot

Trunek inspirowany serialowym Mamrotem

 • W prawdziwym sklepie w Jeruzalu sprzedawany jest Mamrot z Wilkowyj - trunek inspirowany serialowym Mamrotem. Zawartość alkoholu to 10%, nalewany jest do butelek o pojemności 700ml.

Zobacz też

Przypisy

 1. odc. 40 Szok poporodowy
  • Pietrek: Co! 600 zł za występ płacą! (...)
  • Solejuk: To ze 150 Mamrotów będzie!
 2. odc. 94 Wybacz mnie
 3. odc. 127 Dominator

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki