FANDOM


Wojewoda
Wojewoda
Wojewoda z serii V
Znany/znana jako {{{Pseudonim}}}
Miejsce zamieszkania brak informacji (prawdopodobnie Lublin)
Stan cywilny brak informacji
Wykształcenie brak informacji
Zawód wojewoda - polityk
Rodzina brak informacji
Pierwszy odcinek
Msza obywatelska (odc. 53)
Ostatni odcinek
Msza obywatelska (odc. 53)

Wojewoda (?, Wojciech Adamczyk) - postać epizodyczna serialu Ranczo. W serialu wspomnianych jest dwóch wojewodów - za czasów kadencji Pawła Kozioła na stanowisku wójta jest to mężczyzna, którego portret namalował Kusy w odcinku 45. Wymiana międzypokoleniowa. W serii V w odc. 53 - Msza obywatelska w postać wojewody wciela się Wojciech Adamczyk, który przyznaje gminie Wilkowyje tytuł najbardziej gospodarnej gminy w województwie.

Seria 4

Obraz9

Portret wojewody namalowany przez Kusego

Wójt wspomina wojewodę w kontekście jego przyszłych urodzin. Główkuje też, jaki prezent powinien dać swojemu zwierzchnikowi. Kozioł radzi się w tej sprawie psychologa-behawiorysty Łukasza. Chłopak wpada na pomysł podarunku w postaci portretu wojewody, co wójt szybko podchwytuje i zleca Kusemu namalowanie obrazu. Prezent okazuje się być strzałem w dziesiątkę.

Seria 5

Występuje w pierwszym odcinku 53. Msza obywatelska. Jest to inny wojewoda, niż wspomniany w poprzedniej serii, a w jego postać wciela się Wojciech Adamczyk. Podczas uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie oznajmia, że gmina Wilkowyje otrzymuje tytuł najbardziej gospodarnej gminy roku, a także wręcza wójtowi - Lucy Wilskiej dyplom i składa serdeczne gratulacje.

Ciekawostki

Postacie
Główne LucyKusyWójtKsiądz
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaWitebskiPolicjantWięcławskiWięcławskaWezółWioletkaLodziaKinga
Ławeczkowicze
i ich żony
Jan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJola
Drugoplanowe WezółowaBabkaDyrektorkaFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Duchowni ks. Robertks. Maciejbp Sądecki
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTomasik
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog