FANDOM


Zosia
Zosia
Zosia
Znany/znana jako {{{Pseudonim}}}
Miejsce zamieszkania Wilkowyje
Stan cywilny brak informacji (najprawdopodobniej panna lub rozwódka)
Wykształcenie najprawdopodobniej podstawowe
Zawód bezrobotna, od 6 - Spółdzielnia Pracy, od 7 - kelnerka w knajpie U Japycza
Rodzina dziecko, matka
Pierwszy odcinek
Kozi róg (odc. 67)
Ostatni odcinek
Trudne powroty (odc. 90)
Zobacz album postaci

Zosia (Marta Dąbrowska) - epizodyczna postać serialu Ranczo. Pojawia się w VI serii serialu, jako bezrobotna kobieta, która szuka pracy. Pojawia się w odcinkach: 67 - Kozi róg, 68 - Narracja negacji, 69 - Wiatr w żaglach, 70 - Seks nocy letniej, 72 - Przeciek kontrolowany, 73 - Świadek koronny, 75 - Kontrrewolucja, 76 - Tchnienie Las Vegas, 78 - Poród amatorski, 88 - Koniec świata w Wilkowyjach, 90 - Trudne powroty.

Seria 1-5

Postać nie występuje

Seria 6

Zosia przychodzi na spotkanie w sprawie pomocy dla bezrobotnych do Urzędu Gminy. Razem z trzema innymi kobietami wpada na pomysł założenia spółdzielni, której prezesem będzie Więcławski. Pomaga przy produkcji kremów. Wpada również na pomysł szycia zabawek dla dzieci z barwnych materiałów.

Seria 7

W siódmej serii serialu, Zosia zatrudnia się jako kelnerka w restauracji U Japycza, pomagając Wioletce prowadzić bar, ta bowiem będąc matką nie ma już na to tyle czasu, co wcześniej. Początkowo Wioletka jest sceptyczna w kwestii zatrudnienia Zosi, bowiem nie ma ona ani wyglądu, ani ogłady. Jednak po zadaniu jej kilku pytań w sprawach "merytorycznych" (czyli dotyczących postępowania z pijaczkami) i uzyskaniu na nie zadowalających odpowiedzi, Wioletka decyduje się przyjąć ją jako kelnerkę i użycza jej paru swoich własnych strojów.

Seria 8-9

Postać nie występuje

Cytaty

Zobacz też

Postacie
Główne LucyKusyWójtKsiądz
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaWitebskiPolicjantWięcławskiWięcławskaWezółWioletkaLodziaKinga
Ławeczkowicze
i ich żony
Jan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJola
Drugoplanowe WezółowaBabkaDyrektorkaFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Duchowni ks. Robertks. Maciejbp Sądecki
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTomasik
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog